کتاب سیصد و یازده - 311

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

تصویر کتاب 311 دکتر میرزاوزیری در سایت ریاضیات ایرانبه نام خدا

الهم صل علی محمد و آل محمد


اطلاعات کتاب

نام کتاب: 311 (سیصد و یازده)

نویسنده : دکتر مجید میرزاوزیری

چاپ اول : 1385

فرمت فایل: PDF

تعداد صفحات : 147

 

خرید فایل PDF کتاب 311 (سیصد و یازده)

توجه: نسخه چاپی این کتاب تمام شده است. به محض موجود شدن در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

خرید کتاب و تحویل کتاب درب منزل.

شما عزیزان می‌توانید کتاب های موجود را خریداری نموده و آن را از طریق پست درب منزل تحویل بگیرید.

لیست کتاب‌هایی که می توانید به صورت پستی خرید نمایید به مرور تکمیل خواهد شد.

همچنین اگر به کتابی نیازمندید که در لیست نیست می توانید « درخواست تهیه کتاب » داشته باشید.

 کتاب های دکتر میرزاوزیری

 کتاب های سایر اساتید

 
خرید پستی کتاب و تحویل درب منزل از سایت ریاضیات ایران
 

دیباچه کتاب:

خرید کتاب 311 (سیصد و یازده) دکتر میرزاوزیری

محمد کاظمی، دوست خوبم، با دیدن کتاب قبلی من، مثلث، و رمز موجود در صفحه 34 آن کتاب از ساده بودن آن راضی به نظر نمی رسید. دوست داشت کتابی را از من بخواند که سراسر معما باشد. از این رو تصمیم گرفتم داستانی بنویسم که اعداد نقش بیشتری در آن داشته باشند و البته رویدادهای آن طوری باشد که برای بچه هایی که در سال آخر دوره ی راهنمایی و سال اول دوره دبیرستان تحصیل می کنند قابل درک باشد. برای آن که اثرپذیری داستان را بر این دو دسته از مخاطبان محک بزنم از افراد با ذوق کمک گرفتم. آناهیتا صال مصلحیان و بنیامین نارنجانی که در سال آخر دوره ی راهنمایی تحصیل می کنند و مژده مهدی زاده، گل ناز بیات ،مریم طوسی و تارا مروتدار که در سال اول دبیریتان هستند با نظرات خود در قابل درک شدن داستان بسیار مؤثر بودند. ایده هایی که ایشان برای قسمت های مختلف داستان دادند، معماهایی که طرح کردند و شخصیت هایی که به وجود آوردند، داستان را آنقدر تغییر داد که برای خودم نیز حکایتی نو بودو اکنون که برای مرتبه ی نهایی آن را می خوانم انگار بار اولی است که آن را می بینم.

تصویر ژوپیتر که به صورت محو بر روی طرح جلد آمده است، بر اساس نقاشی زیبای دوست خوبم مرتضی اقبال شکل گرفته است. بهرنگ فاطمی آن را شطرنجی کرد و نوشین میرزاده اطلاعات عکس را به اعداد مذکور در طومارهای داستان تبدیل نمود. رمزی که در طومارهای عددی آمده براساس روشی به نام نونوگرام تهیه شده است. در این روش تصویر را به صورت جدولی با خانه های سیاه و سفید تبدیل می کنند و فقط تعداد خانه های سیاه سطرها و ستون ها را به طرف مقابل می دهند تا او با دانستن این اطلاعات، تعداد خانه های سفید بین آن‌ها را به دست آورد و تصویر را بازسازی کند.

کاریکاتورهای کتاب اثر دوست خوبم علیرضا سیستانی است و به خصوص در تصویری که از چهره ی خودم رسم شده است، نبوغ طراحی ایشان پیداست. از بهرنگ متشکرم که کاریکاتور چهره مرا در جلدی که برای کتاب طراحی کرده است، گنجاند. بی شک آوردن این کاریکاتور اثبات می کند که بهترین انتقاد، انتقاد از خود است. البته کاریکاتورهای دیگری که در کتاب آمده اند شباهت کمی به شخصیت هایی که در داستان ساخته ام دارند و مخصوصا مینروا، بادایی نیست که من می شناسم. اما به هر حال می پندارم آمدن این تصاویر در کتاب، گرچه آن را تا حدودی از خمیرمایه جدی داستان دور می سازد، باعث جذاب شدن آن برای خوانندگان جوان تر خواهد شد.

شعری که در فصل هفتم کتاب آمده است، اثر نیلوفر صفایی نیلی است. می دانم وقت زیادی را برای جور کردن رازهای پنهان در آن شعر صرف کرده است و از این بابت از او بسیار متشکرم.

میثم دعایی، مهشید علایی، سپیده همتان، سمانه صمیمی، بهناز یحیی آبادی و یاسمن واقعی نیز با ارائه نظرات سازنده در رفع ایرادهای داستان یاریم کردند.

وقابع داستان در دو زمان مختلف شکل می گیرد و بهترین کار برای درک بهتر ماجرا این است که یک تقویم خورشیدی و یک تقویم میلادی را در دست داشته باشید و زمان ها را با آن‌ها مقایسه کنید. این تقویم ها مربوط به چه سال هایی باشند و آیا هردو مربوط به یک زمان هستند یا به چیزیست که باید در خلال داستان متوجه آن شوید و ذکر آن در اینجا، حکایت را خالی از لطف می سازد؛ اگر لطفی در کار باشد.

فهرست ابتدای داستان نمودار f(x)=x2  را در ذهن تداعی می کند که تعبیری برای انطباق دو زمان داستان بر یکدیگر در انتهای ماجراست.

می دانم که با خواندن داستان به دنبال راهی برای ارسال نظرات خود به من خواهید بود و می دانم که کارهای بعدی با نظرات اصلاحی شما استحکام می یابد. از این رو مشتاق مشاهده ی نظراتی که از طریق این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نماییدبرایم ارسال خواهید کرد هستم.

مجید میرزاوزیری

بهار 1385

 

خرید کتاب و تحویل کتاب درب منزل.

شما عزیزان می‌توانید کتاب های موجود را خریداری نموده و آن را از طریق پست درب منزل تحویل بگیرید.

لیست کتاب‌هایی که می توانید به صورت پستی خرید نمایید به مرور تکمیل خواهد شد.

همچنین اگر به کتابی نیازمندید که در لیست نیست می توانید « درخواست تهیه کتاب » داشته باشید.

 کتاب های دکتر میرزاوزیری

 کتاب های سایر اساتید

 
خرید پستی کتاب و تحویل درب منزل از سایت ریاضیات ایران
 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

جدیدترین محصولات

پاسخ تشریحی آزمون پایان ترم محاسبات عددی دانشگاه صنعتی شریف آذر ماه 1395 پاسخ تشریحی آزمون پایان ترم محاسبات عددی دانشگاه صنعتی شریف آذر ماه 1395 بازدید (312)
پاسخ تشریحی آزمون پایان ترم محاسبات عددی...
پاسخ تشریحی پایانترم آمار و احتمال مهندسی شریف 13951018 استاد تقوی طلب پاسخ تشریحی پایانترم آمار و احتمال مهندسی شریف 13951018 استاد تقوی طلب بازدید (301)
پاسخ تشریحی آزمون پایانترم آمار و احتمال...
پاسخ تشریحی پایانترم ریاضی عمومی 2 صنعتی شریف مورخ 13940328 دکتر پورنکی پاسخ تشریحی پایانترم ریاضی عمومی 2 صنعتی شریف مورخ 13940328 دکتر پورنکی بازدید (450)
پاسخ تشریحی نمونه سوال پایانترم ریاضی عم...
جزوه آنالیز حقیقی دکتر حاتم دانشگاه صنعتی شریف ترم اول 97-1396 جزوه آنالیز حقیقی دکتر حاتم دانشگاه صنعتی شریف ترم اول 97-1396 بازدید (566)
جزوه آنالیز حقیقی دانشگاه صنعتی امیرکبیر...
پاسخ تشریحی آزمون پایانی هندسه دهم دبیرستان نمونه شهرستان انار مورخ 13960313 پاسخ تشریحی آزمون پایانی هندسه دهم دبیرستان نمونه شهرستان انار مورخ 13960313 بازدید (692)
پاسخ تشریحی آزمون پایانی هندسه پایه دهم ...

فایل های تصادفی

پاسخ تشریحی آزمون آنالیز حقیقی دانشگاه آزاد واحد خوراسگان استاد علامه 13881104 پاسخ تشریحی آزمون آنالیز حقیقی دانشگاه آ... بازدید (3596)
پاسخ تشریحی نمونه سوالات درس آنالیز حقیق...
طراحی مدارهای عملی الکترونیک طراحی مدارهای عملی الکترونیک... بازدید (4372)
طراحی عملی مدارهای الکترونیک، مولف جروم ...
کلید آزمون ریاضی 1 رشته زمین شناسی پیام نور نیم سال دوم 90-91 کلید آزمون ریاضی 1 رشته زمین شناسی پیام ... بازدید (6145)
نام درس : ریاضی 1 ، دانشگاه : پیام نور، ...
پاسخنامه آزمون پایانترم معادلات دیفرانسیل دانشگاه شاهرود 13950323 پاسخنامه آزمون پایانترم معادلات دیفرانسی... بازدید (6045)
پاسخ آزمون پایانترم معادلات دیفرانسیل دا...
پاسخ تشریحی پایان ترم معادلات دیفرانسیل صنعتی امیرکبیر دی ماه 1382 پاسخ تشریحی پایان ترم معادلات دیفرانسیل ... بازدید (4204)
جواب تشریحی کامل پایان ترم معادلات دیفرا...

پربازدیدترین محصولات

حل المسائل کتاب نظریه مجموعه ها و کاربردهای آن (مبانی ریاضی) لین و لین حل المسائل کتاب نظریه مجموعه ها و کاربردهای آن (مبانی ریاضی) لین و لین بازدید (18908)
پاسخ سوالات و تمرینات کتاب نظریه مجموعه ...
ریاضیات عمومی یک دکتر کرایه چیان ریاضیات عمومی یک دکتر کرایه چیان بازدید (18618)
ریاضیات عمومی یک تالیف محمد علی کرایه چی...
مثلث نوشته دکتر میرزاوزیری مثلث نوشته دکتر میرزاوزیری بازدید (16020)
کتاب مثلث دکتر میرزاوزیری ، رمز فایل www...
اشتباه سوزنبان دکتر میرزاوزیری اشتباه سوزنبان دکتر میرزاوزیری بازدید (14978)
نویسنده : دکتر مجید میرزاوزیری ؛ چاپ او...
حافظه استاد، نوشته دکتر میرزاوزیری حافظه استاد، نوشته دکتر میرزاوزیری بازدید (13459)
حافظه استاد، نوشته دکتر میرزاوزیری چاپ...
  • تهران و کرج
  • 09190-24816-0
  • این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

آمار سایت

logo-samandehi

ارسال پیام برای ما

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
بالا